Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
William Mr. William
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

AUGUST compressors

CONTACT US

Trade begins with communication.

Топла производи
Product Center
 • двостепен постојан магнет VSD компресор за воздух
  двостепен постојан магнет VSD компресор за воздух
 • Август заштеда на енергија PM мотор VSD компресор
  Август заштеда на енергија PM мотор VSD компресор
 • Август PM Компресор за воздух со завртки со брзина со променлива променливост
  Август PM Компресор за воздух со завртки со брзина со променлива променливост
 • 132KW двостепен воздушен компресор со завртки за рударство
  132KW двостепен воздушен компресор со завртки за рударство
 • HPS SERIES AIR COMPRESSOR СПЕЦИЈАЛНО ЗА ЛАСЕРСКО ПОВЕЕ
  HPS SERIES AIR COMPRESSOR СПЕЦИЈАЛНО ЗА ЛАСЕРСКО ПОВЕЕ
 • Август 15KW 20HP завршен воздушен компресор за воздух
  Август 15KW 20HP завршен воздушен компресор за воздух
 • Август 3in 1air Ttank монтиран компресор за воздух со завртки
  Август 3in 1air Ttank монтиран компресор за воздух со завртки
 • 30KW 40HP стандарден компресор за воздух со завртка со фиксна брзина
  30KW 40HP стандарден компресор за воздух со завртка со фиксна брзина
 • Август 15kw воздушен компресор со фен и филтер
  Август 15kw воздушен компресор со фен и филтер
 • двостепен постојан магнетен компресор на воздухот Текстилна машина
  двостепен постојан магнетен компресор на воздухот Текстилна машина

ABOUT US

NINGBO XINDA SCREW COMPRESSOR CO., LTD.was основана во 1998 година, е модерно специјализирано претпријатие за производство на компресори со завртки, кое ја има основната технологија на компресорот за навртување на воздухот, има целосни независни права за интелектуална сопственост, а со строга ревизија го лиценцира производството на компресорот за навртување на воздухот база. Фабриката зафаќа површина од 200.000 квадратни метри, зграда од 120.000 квадратни метри и вкупен персонал од повеќе од 1.300, меѓу кои повеќе од 300 стручни и технички лица. После повеќе од 20 години развој, компанијата акумулира богато искуство во дизајнирање и производство на компресор, има силен тим за истражување и развој, специјализиран за ефикасни и совршени решенија за компримиран воздушен систем, постојано подобрување на перформансите на производите и процесот на производство. Специјализирана за производство на компресори за завртки AUGUST, во моментов има XGT / XPT серија-двостепена компресорска компресорска притисок EGT / EPT серија и двостепена компресорска серија-двостепен компресор компресор, за текстилна индустрија SF / SF-T серија едностепен компресор компресор МП серија-постојан компресор со серија на магнетни фреквенции YGS серија-сите во еден компресор, серија HPS-серија за ласерско сечење во еден компресор WG (P) S / WHPS серија-масло за подмачкување вода без редовен притисок и компресорски притисок LG (P) S серија-сингл компресор со низок притисок 3 степени Специјални за индустриски и рударски компресор Перформанси за квалитет достигна меѓународно напредно ниво, производи од индустријата низ целата земја и се извезува во Европа, југоисточна Азија, Блискиот исток и други региони, фаворизирана од корисниците.Подобрување на деловниот принцип на [висока ефикасност, заштеда на енергија, сигурност и издржливост ”Август ви обезбедува високо квалитетни производи и услуги, како и прилагодени решенија за системски компресори за воздух.
 • 24
  24 H Online Service No Time Difference.
 • 1998
  We Were Established In 1998.
 • 1000
  Our Factory Have More Than 1000 Employees.
 • 10000
  More Than 10000 Square Meters Technical R&D Building.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање